mit kaphat érte?forrás főoldal vissza

zion 2006.11.18. 20:26

Pártágász!

Éppen ezért n. fontos az elkövetési érték!

Milyen érétékről van szó? És konkrétan milyen áruról? Ezeknek mind jelentősége van a büntetés kiaszabásakor.

Pártágász 2006.11.18. 17:15

Aggódó tanácskérő.

Egy közeli hozzátartozóm túl óvatlan.

- A csempészés kapcsán az érték megállapítása belföldi értéket veszik alapul ?

- milyen büntetésekkel fenyegeti a törvény a csempést és ezeknek mekkorák az értékhatáraik ?

Főlökött 2006.10.25. 17:14

Tisztelettel

Sima, mezeileg feladott levél esetén kizárt, hogy utána tudjanak nézni.

Igen, józan, megfontolt ember másként fel sem ad, egy hivatalos levelet, csak könyveltként.

Kovács_Béla_Sándor 2006.10.24. 20:05

Hmm. Szerintem te az úgynevezett "könyvelt küldeményekre" gondolsz. Csakhogy nem minden küldemény ilyen - a többiről nincs nyilvántartás.

Főlökött 2006.10.24. 17:50

Tisztelettel

Teljes mértékben.

Kérni kell az ellenőrzési osztályt, hogy ellenőrizzék a küldemény útját, célhoz érését. Meg fogják tenni.Írásban értesítenek a vizsgálat eredményéről.

Kovács_Béla_Sándor 2006.10.10. 17:43

„a tisztelt posta, rendelkezik, a küldött küldemények visszaellenőrzése tekintetében nyilvántartással.”

Biztos vagy ebben?

Főlökött 2006.10.10. 17:28

Tisztelettel

Úgy beszélünk, mintha a neten, összesen 2 személy lenne. IP cím alapján megállapítható, hány sértett sérelmére követte el.Nem állítottam, hogy 1, de azt sem, hogy sok. Vélelmeztem, hogy több ember Kívánta megvenni az árút.

tamaska - Szabálysértési értékhatár esetén nem bűncselekmény, a történt cselekmény, hacsaknem szerepel a cselekményben, minősítő körülmény, ellenkező esetben megszüntetést von maga után. Ha szabálysértési eljárást, az illetékes önkormányzat, szabálysértési előadója fogja lezongorázni.

KBS- a tisztelt posta, rendelkezik, a küldött küldemények visszaellenőrzése tekintetében nyilvántartással. Kérni kell, az ellenőrzési osztályukat, hogy tegyék meg, a visszaellenőrzést, és arról tájékoztassanak írásban. Ennyi.

Amúgy ilyen esetben az előzetes kizárt, hacsak az elkövető, szökésben, eljárást meghiúsító magatartást, több sértett sérrelmére követte el a bűncselekményt.

Tisztelettel

tamaska 2006.10.07. 08:20

egyébként mit jelent az, hogy szabálysértés? súlyosabb mint a bcs? szabálysértésért mit kaphat az illető?

tamaska 2006.10.07. 07:28

Kedves Főlökött!

1 ember vásárolt tőle igy több illetőt nem tudott átverni.akkor ezek szerint lecsukják ennyi pénzért?Mennyit kaphat ekkor?

Ha megtörténik a feljelentés akkor mennyi idő kapja meg az idézést?

Kovács_Béla_Sándor 2006.10.07. 00:14

Aztán bizonyítsd be, hogy nem adta fel azt a a telefont.

Főlökött 2006.10.06. 20:43

Tisztelettel

Megjegyezném, hogy a tévedésbe ejtés-tartást, azaz a Btk. 318§ 1 bek ütköző cselekményt valósított meg.Szabsértési értékhatár, 10.000.-Ft, azaz 10.001.-Ft-tól bcs. Minősítés az üzletszerűség.

Tehát, ha több embert tévesztett meg, így nagyobb az anyagi haszonszerés, több a sértett, nem kizárt az őrizebe helyezés, a jó típusú minősítő körülmények miatt.

Minden a minősítéstől, elkövetett cselekményektől függ.

Véleményem, hogy egy ismeretlen tetteses feljelentést megér a dolog.

tamaska 2006.10.06. 06:58

és mit kap ilyenkor érte az illető ha nem börtönt?

tamaska 2006.10.06. 06:56

és várható az, hogy biróság elé kerül az ügy?

Kovács_Béla_Sándor 2006.10.05. 23:43

18 000 forinttal plusz a kamataival tartozik neked. Mi a csudáért ne utalhatna ettől át másik számlára akár milliókat is?És dehogy varnak valakit előzetesbe ilyesmi miatt.

tamaska 2006.10.05. 21:41

Ha a pénz esetleg egy másik számlára is át lett utalva akkor azt az illetőt is megkeresik? - ezt ugy értem hoyg én utaltam egy adott számlára és ha véletlenül valakinek tovább utalta akkor mi lesz?Itt ebből lehet esetleg birósági ügy?Felfüggesztett szabadságvesztés esetleg?Vagy letöltendő?

tamaska 2006.10.05. 21:40

és ha a rendőrségen van feljelentve akkor előzetesbe is viszik az illetőt? Mert ezthaloztttam hogy ekkora összegnél igen.

Ha a pénz esetleg egy másik számlára is át lett utalva akkor azt az illetőt is megkeresik?

tamaska 2006.10.05. 21:08

mit jelent az hogy halmozottan verik rá?megszablyák, hogy m,ennyi idő alatt kell visszaküldenie a pénzt? vagy nem? ha azt nem teljesiti akkor mi lesz?

Kovács_Béla_Sándor 2006.10.05. 21:01

A pénzt elsősorban polgári jogi úton követelheted vissza. Mert visszajár, hiszen a postázás kockázata őt terheli.

Csalás miatt fel lehet jelenteni, de majdnem lehetetlen lesz bizonyítani, hogy nem adta fel a küldeményt. Ha nem halmazatban verik rá, akkor végrehajthatót egyébként sem fog kapni érte. Mindamellett a feljelentés kilátásba helyezése jótékonyan hathat a fizetési hajlandóságára.

tamaska 2006.10.05. 20:32

egy aukcios oldalon 18.000 ft-al vertek át.Egy telefont nyertem meg amit állitolag elküldtek de nem kaptam meg. Nem ajánlottan hanem sima levélként.Én előre átutaltam a pénzt az illetőnek.A pénzt nem akarja visszaküldeni, mert ő állitja a teelfon fel lett adva, de nem ajánlottan.Az aukciós oldalon egy nemvalós név volt megadva hanem egy kitalált, de a bankszámlanév az valós.Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e feljelenetést tenni?Ha megteszem akkor mit kaphat az illető érte?Ez már csalás ugye?Leültetheztik ezért? Illetve azért is mert nem valós nevet adott meg regisztrációjakor?

Várom a segitséget.