Várható ítélet fiatalkorú elkövetők ellenforrás főoldal vissza

Emil6808 2014.02.08. 18:40

9. „A feltételes szabadlábra helyezés a büntetés hányad részének letöltése után jöhet szóba?”

10. „Az erkölcsi bizonyítvány(uk)ba fog-e és ha fog mennyi ideig fog szerepelni az ítélet?”

A megnyugtató válaszukat előre is köszönöm!

Emil6808 2014.02.07. 11:02

Jó napot kívánok! Tisztelt Ügyvéd Urak/Asszonyok!

Az elmúlt év áprilisában pontosabban 2013. április 9-én akkor még 6 fiatalkorú ellen indult eljárás. (Egy személy azóta, már betöltötte a 18. életévét, egy még ennek az évnek a nyarán tölti majd be.)

Az eljárás csoportos, súlyos testi sértés bűntette és rablás bűntette miatt indult el.

A bűncselekménybe egy 17 éves, két 16 éves, három 15 éves és két 14 éves fiatalkorúról van szó.

A feljelentés napján előállításra kerültek, melyet a kihallgatásuk követett. A kihallgatásuk során minden bűncselekményt elismertek. A fiatalkorúak közül a legidősebb (az unokaöcsém), bár jelen volt, sajnos megakadályozni sajnos nem tudta, mind annak ellenére, hogy ő volt a csoport legidősebb tagja, de mire észlelte a történetet addigra már a cselekményeket (testi sértés) elkezdte két 15 és egy 16 éves fiatalkorú. A már földön levő sértettől a zsebéből kiesett mobilját az egyik 14 éves fiatalkorú elrakta és azzal elszaladt, míg a harmadik 15 éves elkövető a sértett zsebéből kivette a pénztárcát és a karjáról az óráját elvette és azzal egy másik irányba elszaladt.

Hozzá tartozik az esetben érintett 17 éves fiatalkorú kb. félévvel korábban gyámügyi és szülői beleegyezéssel megnősült. A két fiatal immáron 4-5 éve van/volt már együtt. A gyámügy a házassághoz azért járult hozzá mert a lány terhes lett. Azóta megszületett a fiúk.Az unokaöcsém egyébként természetesen iskolába jár. Szakmunkás tanulóként ösztöndíjat is kap. Mindezek mellett 16 éves kora óta bejelentett munkahelye van. (Ez utóbbi nem megegyező a gyakorlati hellyel.)

A vádemelésre 2013. november 29-én került sor.

A vádpontok a vádirat értelmében:

Az /egyik/ 16 éves fiatalkorú (I. r. vádlott) és a két 15 éves fiatalkorú (II.-III. r. vádlottak) ellen:A BTK 170.§ (2) bekezdése szerint valamint a BTK 20.§ (3) és a 137.§ 13. pontja szerint minősülő súlyos testi sértés bűntette;A BTK 321.§ (3) bekezdés c) pontja, valamint a BTK 21.§ (2) bekezdése szerint minősülő csoportosan elkövetett rablás bűntette;A három vádlott mindegyike előzetes letartóztatásban van. (2013. április 11-e óta)

A /másik/ 16 éves fiatalkorú (IV. r. vádlott), és a /harmadik/ 15 éves fiatalkorú (V. r. vádlott) és /az egyik/ 14 éves fiatalkorú (VI. r. vádlott) ellen:A BTK 170.§ (2) bekezdése szerint valamint a BTK 21.§ (2) és a 137.§ 13. pontja szerint minősülő súlyos testi sértés bűntette;A BTK 321.§ (3) bekezdés c) pontja, valamint a BTK 20.§ (3) bekezdése szerint minősülő csoportosan elkövetett rablás bűntette;A 16 és a 15 éves vádlott előzetes letartóztatásban (2013. április 11-e óta), a 14 éves vádlott házi őrizetben van (2013. április 11-e óta).

A 17 éves fiatalkorú (VII. r. vádlott) és a /másik/ 14 éves fiatalkorú (VIII. r. vádlott) ellen:A BTK 170.§ (2) bekezdése szerint valamint a BTK 20.§ (2) bekezdése és a 137.§ 13. pontja szerint minősülő súlyos testi sértés bűntette;A BTK 321.§ (3) bekezdés c) pontja, valamint a BTK 20.§ (2) bekezdése szerint minősülő csoportosan elkövetett rablás bűntette;Mind a két gyanúsított szabadlábon védekezhet.

1. Milyen büntetésre számíthat az unokaöcsém illetve a VIII. r. vádlott?

2. Unokaöcsém esetében figyelembe kell-e, hogy vegye a bíróság, hogy állandó munkahellyel rendelkezik valamint van egy kiskorú gyereke?

3. Milyen büntetésre számíthat a házi őrizetben levő fiatalkorú vádlott?

4. Milyen büntetésre számíthatnak az előzetesben levő vádlottak?

5. Számíthat-e a nyolc bármelyike felfüggesztett büntetésre?

6. Az előzetes letartóztatást és a házi őrizetet beleszámítják-e a büntetésbe és ha igen milyen mértékben?

7. Kaphatnak-e bármilyen kedvezményt? (pl. feltételes szabadlábra helyezés)

8. A feltételes szabadlábra helyezés a büntetés hányad részének letöltése után jöhet szóba?

9. Az erkölcsi bizonyítvány(uk)ba fog-e és ha fog mennyi ideig fog szerepelni az ítélet?

A megtisztelő segítségüket előre is köszönöm.