Büntetlen előélet jogkövetkezménnyelforrás főoldal vissza

Petricjane 2013.12.12. 08:31

Igen, most már én is megtaláltam.:) Az a helyes, amit ObudaFan ír.:)

ObudaFan 2013.12.12. 07:25

Az igazság a kettő között van, mert én is elnéztem ezt az áttekinthetetlen katyvaszt, tehát végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított négy évig nem lehet.

Kovács_Béla_Sándor 2013.12.11. 16:49

Nem jól érted.

Petricjane 2013.12.11. 13:07

Tehát ha jól értem, tulajdonképpen harminc év múlva sem kaphat engedélyt, csak a próbaidőtől számított nyolc év múlva-mivel nincs nyilvántartva- értelemszerűen letagadhatja.

Petricjane 2013.12.11. 13:04

Most akkor elég a büntetlen előélet? Kérdező által linkelt törvényből nekem is az jön le, hogy büntetlen előélettel sem kaphat engedélyt, ha elítélték hatóság elleni erőszakért. Csak ha törölték nem csak a bűntettesek, hanem a hátrányos jogkövetkezmények hatálya alatt álló büntetlen előéletűek nyilvántartásából is, akkor ennek értelemszerűen már nincsen hivatalos nyoma.

ObudaFan 2013.12.11. 11:16

Ebben az esetben a törvény nem a nyilvántartásból való törléshez fűzi a jogkövetkezményt, tehát tévedsz.

Petricjane 2013.12.11. 09:20

Mármint azért nyolc év, mert akkor már minden nyilvántartásból törölnek.

Petricjane 2013.12.11. 09:18

Én úgy tudom, hogy a próbaidő letelte után nyolc évvel kaphatsz, sajnos ez van, szerintem is nagyon rosszul van így, mert egyrészt az ellenőrrel "lökdösődés"-nek nem kéne bűncselekménynek lenni, csak az ellenőrre való kifejezett RÁTÁMADÁSNAK, másrészt szerintem élet kioltására nem is alkalmas riasztófegyverhez nem is kéne engedély, csak bemenni a boltba, és megvenni, de sajnos ez van.

ObudaFan 2013.12.10. 16:32

A felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt nem kaphattál. Ha az letelt, kaphatsz.

gp1985 2013.12.09. 16:44

Üdvözlet mindenkinek!

Korábban egy ellenőrrel sikerült lökdösődni, s hiába ő kezdte, végül is engem marasztaltak el. Az ügy súlyára való tekintettel próbaidőt szabott ki a bíró, amely letelt.

Kaphatok-e engedélyt gáz-riasztó fegyverre? A 2004. évi XXIV. tv. 3/A. § 2.) bb) alapján az, akinek a Btk. XXIX. fejezetében meghatározott hivatalos személy elleni bűncselekménnyel kapcsolatos eljárásban büntetőjogi felelősségét megállapították, hiába büntetlen előéletű, nem kaphat viselési engedélyt.

Ami érdekes, hogy a törvény később jelzi, hogy például végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés esetén a mentesítéstől beállt x év után kaphat. De mi a helyzet a próbaidővel? Én büntetlen előéletű vagyok, de megállapították büntetőjogi felelősségemet. Ilyenkor a mentesítés után kaphatok engedélyt? Vagy még várni kell vagy egyáltalán nem kaphatok?

Nagyon zavaros nekem a törvény, ezért kérek szakértő segítséget.

Köszönöm!