Pert lehet inditani?forrás főoldal vissza

kovacsz 2010.09.18. 21:02

A Be. 56.§ után is még van mit olvasnod.„Jogerős döntés után,(hogy a cselekmény nem bcs)akkor pótmagánvád.”Nyomozás megszünetése után 8 nap a panasz határideje(igazolásra van lehetőség), majd a panasz elutasítása után nem 30 hanem 60 nap a pótmagánvád benyujtásának határideje. Köteleő a panasz.

Slim Shady (törölt felhasználó) 2010.09.18. 10:25

Ha a határidőből való kicsúszást indokolni tudja s ezt a hatóság is relevánsnak tartja akkor a 8 nap nem jogvesztő!Az indoklások tárháza szinte kimeríthetetlen!Ezt neked rendőrnek tudnod kell Nímand!Hiszen ti vagytok akik mindent meg tudtok indokolni!Az esetleges pótmagánvádat meg az illetékes bíróságon kell benyújtani!Ha nem hiszed kérdezd meg a parancsnokod!Na szép napot Nímand!Üdv Shady!

kovacsz 2010.09.18. 10:03

„biróságon indithatók pert ellene?”Mirefel?

kovacsz 2010.09.18. 10:01

Ebben az esetben illet volna a megszüntető határozat ellen panasszal élni, majd azt követően gondolkodni a pótmagánvádon.

Slim Shady (törölt felhasználó) 2010.09.18. 09:37

Törvény a büntetőeljárásról 53§ szabályozza a pótmagánvádat illetve az56§ 4 bek a jogi képviseletet.A pótmagánvádban a sértett jogi képviselője tölti be az ügyész vagyis a vád szerepét így ti döntitek el,hogy milyen bizonyítási eszközöket tartotok fontosnak.Határidő?Én úgy tudom 30 nap a jogerős döntéstől számítva........de lehet,hogy tévedek.Mindenesetre addigra meg kell lenni a vádindítványnak........Üdv Shady!

Slim Shady (törölt felhasználó) 2010.09.18. 09:16

Persze,hozzá teszem,hogy nem ismervén a te ügyed itt első sorban az ügyvédi honoráriummal kell számolni!Utána a perköltség!Bár én már ezt a pótmagánvádas faszságot már rég alkotmányellenesnek minősítettem volna!

Slim Shady (törölt felhasználó) 2010.09.18. 09:06

Jogerős döntés után,(hogy a cselekmény nem bcs)akkor pótmagánvád!Ehhez (sajnos) kötelező az ügyvédi képviselet.Erről a b.e az irányadó!Hogy mennyibe kerül a per?Ha találsz egyáltalán rá a határidőn belül ügyvédet akkor annak a díjazása.+ még a többi!Eddigi információim szerint a Zsanett ügy viszi a pálmát a maga majdnem 1 millával + tuza péter honoráriuma.Nos el kell gondolkodni megéri e egy bocsánatkérés az anyagi veszteséget!Üdv Shady!

sziszi77 2010.09.18. 07:56

Üdv.Érdeklödnék ha a rendőrség lezár egy űgyet ,hogy nem büncselekmény (az illető letagadott mindent,holott van bizonyitékom ,tanum is),és lejárt a nyolc nap nem tudom megfelebbezni az ügyet,azt szeretném tudni a biróságon indithatók pert ellene?Amugy a rendőrség tovább küldte az ügyészségre.Legalább kérjen bocsálnatott a sok hazugsága miatt ez a célom.Bár nem vagyok szemét de amit művelt meg is büntetthetnék.Szeretném tudni akkor van -e lehetőségem és hány napon belül a biróságon pert inditani ellene?Gyerekeimet kihallgassák-e az ügyben ha oda kerül?Valamit ez nekem mennyibe kerül a per ?Köszi a válaszokat