szabálysértés ?forrás főoldal vissza

ObudaFan 2007.09.12. 22:08

Azért ne túlozzunk.

zsonita 2007.09.12. 14:17

T.doomberOO!

Elmész, meghallgatnak, senkit nem érdekel, hogy mit mondasz és jogerőre emelik az eredeti határozatot.

ObudaFan 2007.09.03. 16:31

Idéznek, megjelensz, elmondod, miért nem értesz egyet a nem jogerős határozattal, döntenek, kihirdetik.

domber00 2007.09.02. 08:29

Szisztok!És szerintetek van némi esély még az ilyen tárgyalásnak,volt valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata már,vagy ez hogy megy,mert nekem fogalmam sincs rola egyáltalán.....

Traffic 2007.09.01. 19:26

T. domber00!A szabálysértési hatóság értesíti az Okmányirodát az eltiltásról. Az Okmányiroda hoz egy határozatot a vezetői engedély visszavonásától. A határozatot kiküldi az Okmányiroda, ekkor le kell ott adni a vezetői engedélyt.

Kovács_Béla_Sándor 2007.09.01. 18:39

Nem polgári eljárás - szabálysértési. (quasi bűntető-)

domber00 2007.09.01. 18:33

Szoval az nem elég ha irok egy meghatalmazást és az ügyvéd képvisel egy ilyen fellebezési tárgyaláson?????

ObudaFan 2007.09.01. 12:57

Ha nem vették el a jogsit, akkor nincs beszolgáltatási kötelezettség.

Személyesen meg kell jelenni.

domber00 2007.08.30. 18:46

Sziasztok!

Szeretném a segitségeteket kérni,illetve a tanácsaitokat két dologban is:

Egyik az lenne ha éngem eltiltottak 3 honapra a vezetéstöl szabaálysértés miatt,akkor nekem a jogositványomat le kell adnom az okmányirodában,vagy pedig marad nálam csak nem vezethetek,mert konkrétan erröl nem irnak,és nem tudom hogy ilyenkor mi is a teendöm.

Másik az lenne ha egy hasonlo ügyben ugyanezt kapom,és fellebbeznék,majd a birosági határozatban megkapnám hogy nem fogadták el a fellebbezésem és marad a régi itélet,de 8 napon belül kérhetem a tárgyalás tárgyalását,azt szeretném megkérdezni hogy itt ezen a tárgyaláson nekem is részt kell vennem személyesen vagy,elég ha mondjuk egy jogi képviselö,egy ügyvéd van jelen?

Aki ad tanácsot ez ügyekben annak elöre is köszönöm szépen-!

fönix 2007.08.26. 14:00

T. Traffic!

Köszönöm, ez igy egyértelmű.

Az idézett jogszabály 167§-a

Csak ez teljesen ellentmond a tv 38 § 1 bek.-nek.

Traffic 2007.08.25. 21:28

T. fönix!

11/2000. (II. 23.) BM rendeleta szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény végrehajtásáról

10. §(3) Közúti közlekedési baleseti ügyben az elkövetés helye szerint illetékes rendőrhatóság köteles az eljárást lefolytatni, ha a baleset hatása más járműre, más személyre kiterjedt, illetve, ha a baleset bekövetkezése más személy magatartásával összefüggésbe hozható.

(Hiszek a szememnek)

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.25. 09:05

Jó, akkor nem. De ha nem is büntetendő, de undorító a szövege. És most nem a Mein Kampfot értem.

guba 2007.08.25. 08:19

Nem értem miért lenne ez vékony jég? A Mein Kampfnak a birtoklása és a közösség elleni izgatás bcsének megvalósítása között nem találom a közös halmazt.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.24. 22:56

Nincs betiltva. Viszont a törvény büntetni rendeli mindazokat, akik elkövetik a közösség elleni izgatást.Megjegyzem, te is vékony jégen jársz.

Vajk333 2007.08.24. 22:46

Tudomásom szerint a Mein Kampf bevan tiltva.Tudom, sok rasszista kijelentés található benne, de a Zsidó Enciklopédiában is van azokhoz hasonló gondolatok-a szemiták gojoknak titulálják a nem zsidókat(goj=barbár,állat)-amit a Talmudban(zsidók szent könyve)TANÍTANAK.Tehát mégis csak van valamily kevés cenzúra.

fönix 2007.08.24. 19:04

Ez politia, vagy cenzura politika okokokból.Hiszen cenzurázni nem politikai okokoból szoktak.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.24. 19:00

Itt nem politizálok.

fönix 2007.08.24. 18:54

T. KBS.!

Na és a KURUC. info elenni kormányfői felkérés.

fönix 2007.08.24. 18:52

T F.!

Nem ismerem a válaszokat. Én csak a törvényt ismerem.Valami közelebbit.

balek_a_legnagyobb 2007.08.24. 17:38

KBS, ugyanmar, lehet hogy hitler kis konyvet olvassak fel benne, igenis van cenzura, csak nem olyan merteku.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.24. 13:22

Mi az, hogy betiltott? Ma Magyarországon nincs cenzúra.

Vajk333 2007.08.24. 13:15

Üdv!Megszeretném kérdezni, ha valaki felrak a netre egy betiltott filmet, akkor az szabálysértésnek számít-e?Az egyik ismerősöm az állítja, hogy nem, mivel nincs szerzői jogdíj alatt.

Főlökött 2007.08.23. 17:26

Tisztelettel

Nem értem, az értetlenkedést, 1000+1 szer megválaszolták már.

Közlekedési szabsértés esetén, az elkövetés helye az illetékes hatóság.

Más esetekben, az elkövető lakhelye szerinti település a domináló.

fönix 2007.08.23. 14:58

Már pontosították mások helyettem.Akkor most itt az érdemi válasz lehetősége.

Ja még pontosítom:119. § (1)9 Az elzárással is sújtható szabálysértést az elkövetés helye szerint illetékes helyi bíróság tárgyaláson bírálja el. A megyei bíróság elnöke ezekre az eljárásokra - a megyei rendőrfőkapitány javaslatára - más helyi bíróság illetékességét is megállapíthatja.

Amit közöltél, csak felemás volt.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.23. 14:31

Most akkor közúti veszélyeztetés (18:52) vagy közúti közlekedés rendjének megzavarása (14:27). El kellene egyszer döntened.


fönix 2007.08.23. 14:27

T. KBS!

Akkor pontosan:

A közúti közlekedés rendjének megzavarása

46. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályait megszegi és ezzel másnak vagy másoknak életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki vagy könnyû testi sértést okoz,

százezer forintig terjedõ pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésében meghatározott szabálysértés miatt a szabálysértési hatóság jármûvezetéstõl eltiltást alkalmazhat.

(3) Az (1) bekezdés alkalmazásában nem tekinthetõk közúti közlekedési szabálynak a gyalogosra és az utasra vonatkozó rendelkezések

Na akkor most mit is szegtem meg, most mond meg.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.22. 19:38

Nem megmondtam?

amatőr 2007.08.22. 19:25

Az mióta szabálysértés?

fönix 2007.08.22. 18:52

Közúti veszélyeztetés a téma.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.22. 15:14

Abban nincs benne, hogy milyen szabálysértés miatt indult az eljárás.

fönix 2007.08.22. 14:47

2007.08.10. 18:03:07Irtam le az esetett! Ez 10-el lentebb van.

amatőr 2007.08.21. 20:02

Ugyan nem közölted, hogy milyen szab.sértés miatt folyik Veled szemben az eljárás, de ha a rendőrség hozta az első körben az érdemi határozatot, ami ellen Te kifogást terjesztettél elő, és ezzel bírósági szakba került az ügy, úgy a bíróság illetékessége kizárólagos, a Szabs. tv. 41. § (1) bekezdése szerint:A szabálysértési eljárásban benyújtott kifogást a helyi bíróság bírálja el.(2) Az eljárásra az ügyben érdemi határozatot hozó szabálysértési hatóság székhelye szerinti helyi bíróság illetékes.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.21. 17:57

Amennyiben a megrontás közlekedési bűncselekmény, még az is lehet.

A Btk. 186. § a vázolt tényállásra könnyen ráhúzható.

fönix 2007.08.21. 15:27

Te már csak tudod?Szerintem még alszol.Ha felébredtél olvass bele a Szabs. tv-be mélyebben is, főleg az eljárásokat tanulmányozd.Egyébként belegondolva lehet, hogy igazad van és szexuális megrontás az amit elkövettem?

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.21. 14:48

Szabs tv. 119. § (1) „Az elzárással is sújtható szabálysértést az elkövetés helye szerint illetékes helyi bíróság tárgyaláson bírálja el.”

De az is lehet nem is szabálysértés miatt folyik ellened eljárás, hanem közlekedési bűncselekmény miatt.

fönix 2007.08.21. 14:29

T. Traffic!Te nem hiszel a szemednek./38.§ (1)/

Traffic 2007.08.14. 20:44

T. fönix!

Baleset esetén a baleset helye szerint illetékes szabálysértési hatóság jár el.

fönix 2007.08.13. 18:10

A szabs. helye nem azonos a lakóhelyemmel.Mint elkövető nem ott lakom:

"Illetékesség

38. § (1) Az eljárásra az eljárás alá vont személy lakóhelye szerinti szabálysértési hatóság illetékes."

A megfordulás: a forgalom akadályoztatása ill. zavarása nélkül lehet.Na és a müszaki feltétel: szerintem erre a rendelkezésre álló két sáv nem alkalmas ill. szélessége nem elég./ pontosítva : négy sávos úton a belső sávból indulva a másik két sávot igénybe véve sem jön össze. Na és az új két sávot elválasztja -e záróvonal. Itt elkanyarodni nem lehet, mert nincs tovább út.Tehát egy négysávos úthoz egyik oldalról csatlakozik egy kis út, másik oldalon nincs becsatlakozás. /

Traffic 2007.08.10. 22:42

T. fönix!

Az ilyen jellegű balesetek szinte mindig a megfelelő követési távolság meg nem tartása miatt következnek be. A "megszaggatott felfestés" terelővonal, amelyet át lehet lépni járművel és gyalogosan is. Mindegy tehát, hogy milyen szándékból (balra kanyarodás vagy megfordulás) lépik át, az szabályos. Kivéve persze, ha tábla tiltja.„A KRESZ szerint ez már igy nem megengedett és erre számitani sem lehet a mögötte haladóknak.”A KRESZ szerint megengedett és ha a kanyarodást vagy annak jelzését, illetve a féklámpák működését a hátul jövő jármű vezetője nem észleli, nem a kanyarodó a felelős.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.10. 18:14

A második kérdés helyesbítve: az elkövetés helye szerint illetékes bíróságon kívül.

Kovács_Béla_Sándor 2007.08.10. 18:07
fönix 2007.08.10. 18:03

Egy szabálysértési ügy:

Egy autóba hátulról belementem, mert.....!

A körülmények: az autós megakart fordulni 3-as főút miskolci szakaszán. A felfestés ott megvolt szaggatva, de nem volt szemben út és két sávban nem lehet megfordulni, csak akkoor ha tolat is.A KRESZ szerint ez már igy nem megengedett és erre számitani sem lehet a mögötte haladóknak.Tehát ki zavarta a forgalmat?A tárgyalást a miskolci bíróság nem engedi máshol megtartani, az az elkövető lakhelye szerinti hatóságoknál. Ez sérti a törvényt /SZabs. tv/.Miért igy jár el a bíróság, miért elfogult?Az ügy eljárása igy nem lett gyorsabb, hiszen egyév alatt még nem volt tárgyalás./Az eljáró bíró nem tudta eddig a tárgyalásra szóló idézést időben postázni, igy a tárgyalás a levél átvételének időpontjára eset. Ez csak rontja esélyeimet, hiszen már többször volt szakszerütlen és gondolom ezt majd meg is fogja torolni./

Ki hogyan gondolja?És elfogultsági inditványt érdemes-e benyujtani?

ObudaFan 2007.07.02. 21:43

A bíróság büntetőeljárásban elbírálhatja a szabálysértést.

Banderas 2007.07.02. 09:42

A bírói szakban lévő ügy is visszakerül az Önkormányzat Szabálysértési Hatóságához vagy csak a rendőrségi szakban levő?(18000Ft értékben elkövetett lopás esetén)